Особливості автоматизації систем сучасного будинку


Сучасні оселі вміщують різноманітні комплекси, інженерні системи та обладнання, які дозволяють максимально спростити проживання, створюють комфортні умови для всіх членів сім’ї. Це надійні та високоточні прилади для безпекових заходів, кондиціонування, теплопостачання, контролю за температурою, вологістю і таке інше. Кожен з таких пристроїв вимагає певної участі користувача, для відстежування роботи чи налаштування параметрів. Аби не витрачати свій час на подібні маніпуляції, варто застосовувати автоматизовані системи спеціального призначення, які здатні самостійно керувати будинком чи окремими приміщеннями.


Автоматизація роботи домашніх приладів – це вже не з області фантастики, це реальність, яка може бути застосована навіть у вашому домі. Такі системи дуже поширені в США та в європейських країнах. Вони здатні збирати, аналізувати отриману інформацію, зберігати її тривалий термін. З поміж існуючих різновидів інтелектуального обладнання можна виділити такі:
- опалення та система кондиціонування, здатна самостійно обігрівати підлогу та контролювати температуру в приміщеннях;
- gsm-моніторинг для відстежування будь-яких змін в домі за допомогою власного смартфону;
- комплекси охорони та безпеки дозволяють організовувати надійний захист власності та миттєво реагувати та можливі проникнення крадіїв чи зловмисників;
керування освітленням дистанційно – дуже зручна система, за допомогою якої можна стежити, вмикати чи вимикати освітлення в будинку та на присадибній ділянці;
- автоматизовані комплекси з відстеження витоку газу чи виникнення пожеж, які миттєво реагують на прояви небезпечних ситуацій та здатні вмикати протипожежну охорону, припиняти газопостачання в автоматичному режимі.
- контроль подачі сигналу зв’язку та комунікацій;
- керування електричними пристроями віддалено по команді користувача зі свого смартфона.
Вищевказані пристрої оптимізовані під використання сучасного обладнання, тому їх можна без будь-яких труднощів підключати один до одного, створюючи інтерактивну систему нагляду та керування будинком. Інтеграція «розумних» приладів не зіпсує уже створений інтер’єр в будинку, буде непомітною для власників дому.


Стежити за кожним окремим пристроєм одночасно досить складно. Але з цими завданням легко справляються спеціальні автоматизовані системи. Отримана від них інформація може відображатись в вашому телефоні чи ПК. Користувач бачить конкретні дані без необхідності додаткового аналізу. Варто лише поглянути для екрана, щоб зрозуміти стан роботи тієї чи іншої системи в домі.
Користувачу достатньо не більше однієї хвилини, щоб визначити роботу систем освітлення, теплопостачання, кондиціонування тощо. Це простіше, ніж вам здається. Декілька натискань на екран смартфону і ви вже володієте всіма необхідними даними, програмуєте автоматизацію роботи тих чи інших пристроїв.
Для прикладу, щоб регулювати температуру опалення в кожній кімнаті будинку, вам буде необхідно встановити регулятори. Щоб не витрачати на це час, варто застосувати технічні інновації, які дозволяють це виконувати автоматично. Вірно задані алгоритми роботи автоматичних систем дозволять не тільки спростити повсякденні задачі, а й економити, наприклад, на електриці.
Важливо й те, що в разі видалення чи додавання автоматизованого компоненту до комплексної інноваційної системи, роботи виконуються дуже швидко, без ускладнень. Згадані системи дуже активно впроваджуються в сучасних будинках, формуючи там комфортне та безпечне середовище для проживання.