Розумний будинок - звучить легко і так само викликає безліч питань. Ми непомітно опинилися в центрі нового світу, де поняття будинок не просто стіни і дах над головою, а місцем що чує вас і знає, як убезпечити і захистити Вас.
І як же зробити свій будинок розумним? Давайте розбиратися разом.
Отже, система розумного будинку, вона ж смарт хоум, по суті це набір різних датчиків, розеток, лампочок, термостатів і багато іншого що полегшує Ваше життя за рахунок підключення хаба або додатки на смартфоні. В основі підключення сучасних пристроїв і конекту між собою лежать бездротові технології такі як: Bluetooth, Wi-Fi, zigbee і Z-wave ну а вони між собою діляться на два основні табори, ті що працюють по топології star або зірка (вай-фай і блютуз) і ті що працюють по топології mesh або чарункова мережа (Зігбах і з-вейв). Якщо коротко про відміну, то топологія зірка організовує пристрої навколо центрального контролера або концентратора, наприклад, вай-вай роутер, а топологія чистої мережі з'єднує кожен пристрій з один одним за допомогою двухточечной зв'язку, іншими словами кожен датчик грає роль ретранслятора сигналу. І ось виникає питання що ж краще: зірка або mesh? Єдиної відповіді на жаль, немає, тому що в підсумку грає роль те яким саме Ви уявляєте свій розумний будинок.
Побудова зв'язків з Wi-Fi дуже енергозатратно, тому якщо Вам потрібна лише пара розумних розеток, лапочек ну або девайси, які будуть постійно підключені до джерела живлення то топологія зірка цілком достатньо. А ось якщо Вам потрібна повноцінна система, розумна сигналізація з охоронним відеоспостереженням і безліччю бездротових датчиків то тут варто розглядати Mesh, пристрої, які працюють по zigbee і z-wave, так як вони набагато енергоефективності для розумного будинку ніж Wi-Fi. Технологія Zigbee спочатку розроблялася для використання в розумному будинку, з її допомогою ви знайдете масу розумних пристроїв за досить приємними цінами. Працює технологія в діапазоні 2,4 ГГц, але розуміючи, що на цій частоті знаходиться більшість пристроїв з повсякденного життя варто очікувати можливих перешкод при передачі сигналів між датчиками, так само як недолік можна відзначити відсутність стовідсоткової сумісності між zigbee пристроями від різних виробників. Технологія z-wave - просто краса, ключовою перевагою є повний коннект між пристроями від різних виробників, працює мережа в неліцензованою частини діапазону 800-900 ГГц, а тут кількість перешкод мінімальне, тому пристрої більш спритні в обміні даними між собою. Єдиний мінус цієї мережі - це вартість пристроїв, яка в рази вище.

Так які ж корисні можливості ми отримуємо з розумним будинком?
По-перше, це управління освітленням, приємно, коли при вході в будинок світло включається автоматично по датчику руху. Ви можете так само управляти світлом за допомогою централі, додатки в телефоні, віддалено вмикати і вимикати, контролювати колір і яскравість ваших лампочок. При цьому ви можете налаштувати сценарій для включення світла. Припустимо, згадаємо фільм «один вдома» де Кевін доводилося включати світло для того що б зімітувати присутність вдома і відлякати злодюжок, розумний будинок вже це може, Ви можете поїхати у відпустку, поставити сценарій, а розумний будинок включить світло у вечірній час, і ніхто ніколи не здогадається що вас немає вдома.
Друга дуже важлива функція розумного будинку -керування температурою в приміщенні за допомогою розумного термостата або термодатчиков. Ви цілком можете автоматизувати включення-виключення опалення взимку та кондиціонування влітку. Піддати жарку або вимкнути кондиціонер це найпростіше що може розумний будинок. З функцією складніше, припустимо управління температурою за сценарієм, наприклад, взимку знизити обігрів будинку, щоб не витрачати енергію даремно, коли вас немає вдома і ви на роботі, влітку ж буде зручно включити кондиціонер за пів годинки до повернення з роботи. Якщо квартира на сонячній стороні, то це взагалі безцінна можливість. Можна використовувати розумні очищувачі повітря або зволожувачі на ваш вибір.
Третє, УД бере на себе функції охоронної сигналізації. Він повідомить Вам про будь-яких критичних проблемах в господарстві: витоку газу, води, пожежі або загрозу пожежі ну і природно в разі проникнення непроханих гостей через вікно або двері. Ну звичайно розумний будинок дозволить стежити за тим, що відбувається за допомогою камера відеоспостереження.
Четверте, в розумному будинку є управління електроприладами. Робиться це за допомогою розумних розеток і розумних реле. Ви можете використовувати накладну розетку ну або ж відразу врізну, якщо ви на етапі ремонту. Завдяки їм Ви ніколи не будете хвилюватися про те вимкнули ви праску йдучи з дому. Статус розумної розетки Ви завжди можете перевірити онлайн прямо на своєму телефоні, а якщо треба вимкнути розетку одним лише рухом пальця. Так само є цікава фішка зі збору статистики енергоспоживання, з нею ви завжди будете знати який девайс вашого будинку «їсть» найбільше енергії.
Для міської квартири або заміського будинку стане в нагоді

така функція як управління електрокарнізи. В залежності від часу доби або погоди за вікном ви з комфортом можете управляти відкриттям штор, ролетів або жалюзі не встаючи з ліжка або навіть синхронізувати цей проект з сигналом будильника в смартфоні.
Нарешті в розумному будинку можна використовувати розумні електрозамки, їх перевага - це можливість віддалено відкривати двері вашому знайомому або родичам, наприклад, дитина прийшов зі школи і виявив що забув удома ключі, розумний замок позбавить його від годинного очікування під дверима своїх батьків. Або тещі, наприклад, серед білого дня, несподівано приїхала і вже під дверима, ну не зриватися ж справді з важливого робочої наради заради такої справи.
На сьогодні ринок пропонує нам вже готові системи розумних помічників: Google home, Apple homekit, Xiaomi (Aqara), Amazon Alexa і під кожним з них є безліч виробників і пристроїв. Ще один популярний виробник розумних пристроїв - це Fibaro, даний бренд йде з технологією z-wave, тому обладнання фібаро здатне працювати з будь-якими z-wave пристроями будь-яких виробників.
Підсумуємо, якщо ви зрозуміли кк круто було б жити в розумному будинку, то саме час починати, а якщо залишилися питання пишіть нам або телефонуйте нашим менеджерам магазину HomeSmart